İçeriğe Atla Menüye Atla
logo
Karabük Valiliği
İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü
RSS

Duyurular

Altın Kalp Münacat ve Naat Yazma Yarışması 01 Aralık 2016
Büyük Türk-İslam mutasavvıf,mütefekkir ve şairi Hz. Mevlana'nın Uluslararası Vuslat Yıldönümü Anma Törenleri bu yıl 07-17 Aralık tarihleri arasında gerçekleştirilecektir. Bu kapsamda O’nun Cenab-ı Hakk’a kul ve Kur’an-ı Kerim’in yolunda oluşuna vurgu yapan; “Bu canım var oldukça ben Kur’ana tutsağım Muhammed Mustafa’nın yolundaki toprağım, benden başkaca bir söz nakleden olursa hem onu söyleyenden hem ondan uzağım” sözünden hareketle Konya Valiliği İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü tarafından ulusal seviyede “Altın Kalp Münacat ve Naat Yazma Yarışması” tertip edilmiştir.
[Devamı]
Müdürlüğümüze Teşekkür Belgesi. 07 Nisan 2016
foto
Karabük İl Emniyet müdürü Dr. Serhat TEZSEVER tarafından Karabük İl Afet ve Acil Durum Müdürümüz Dr. Gazanfer ERBAY'a Emniyet Müdürlüğünce yapılan etkinliklerde yapılan verilen destek ve yapılan başarılı çalışmalar nedeni ile TEŞEKKÜR BELGESİ verilmişltir.
[Devamı]
Özel Medikar Hastanesi ile Protokol İmzalandı. 06 Mart 2016
foto
İl Müdürümüz Dr. Gazanfer Erbay, Özel Medikar Hastanesi Genel Müdür / Başhekimi Op.Dr. Ziya Boyacıoğlu ’nu ziyaret etti. Ziyaret esnasında AFAD ile MEDİKAR arasında protokol anlaşması imzalandı. Bundan böyle Müdürlüğümüz personellerinin kendileri, eş ve çocukları Özel Medikar Hastanesi ’nin kaliteli sağlık hizmetinden farklı ve ayrıcalıklı şekilde yararlanacaklardır.
[Devamı]
Müdürlüğümüze Teşekkür Plaketi. 05 Mart 2016
foto
İlimiz Ovacık İlçesi yolunda 19.11.2015 tarihinde meydana gelen kazada bir beton mikseri devrilmiş ve sıkışma meydana gelmişti. Müdürlüğümüz arama kurtarma ekiplerince şoför sıkıştığı yerden başarılı bir şekilde çıkarılarak kurtarılmıştı.
[Devamı]
Japon Deprem Uzmanından Konferans. 18 Kasım 2015
foto
Müdürlüğümüzün davetlisi olarak Japonya Yurtdışı İnşaat Şirketleri Derneği Genel Sekreteri, Deprem Uzmanı ve Yüksek Mimar Yoshinori MORİWAKİ' nin sunacağı "Deprem Afetine Hazır mıyız?" konulu konferans 16 Kasım 2015 Pazartesi Günü saat 14.00' de Vali Nafiz Kayalı Konferans Salonunda gerçekleştirilecektir.
[Devamı]
Kaybolma Olayları. 19 Ekim 2015
foto
Bilindiği üzere yöremizde ilkbahar ve sonbahar mevsimlerinde yağan yağmur ve ardından açan güneş ile birlikte mantar çıkmaktadır. Bu durum yöre halkının mantar toplamaya olan ilgisini arttırmakta ve insanlarımızı doğada tabi durumda oluşan mantarları aramaya sevk etmektedir. Karabük AFAD, her yıl mantar mevsiminde çok sayıda kaybolma vakası yaşandığını belirterek uyarılarda bulunmuştur. MANTAR ÇIKTI KARABÜK AFAD KAYBOLMA OLAYLARINA DİKKAT ÇEKTİ
[Devamı]
Müdürlüğümüz Tarafından Hazırlanan KBRN Kitabı Yayımlanmıştır. 29 Eylül 2015
foto
Teknolojik gelişmelerin baş döndürücü hızda geliştiği günümüz dünyasında; teknolojik kökenli afetlerin risk barındırma kapasitesi de aynı oranda artmaktadır. Teknolojik kökenli afetler bu açıdan özel ilgi ve yaklaşım sergilenmesini zorunlu kılmaktadır. Bu yaklaşım içerisinde birey ve toplumun hazırlık düzeyleri "Afete Hazırlık" açısından kategorik değerlendirmeye tabi tutulmaktadır. Özelde teknolojik kökenli afetler kapsamında değerlendirilen KBRN konusu; aynı zamanda afete hazırlık kapsamında toplumsal bazda yetkinliğin arttırılmasını da gerektirmektedir. Bu düşünce çerçevesinde; Müdürlüğümüz tarafından hazırlanan " Karabük İli KBRN Risk Analizi ve Değerlendirmesi: Alınabilecek Önlemler ve Müdahale Yöntemleri" isimli kitabımız yayımlanmıştır.......
[Devamı]
17 Ağustos Depremi Unutulmadı. 25 Ağustos 2015
foto
Safranbolu ilçesinde bulunan Misak-i Milli meydanında AFAD ekiplerince açılan stantta depremden korunma yöntemleri, 17 ağustos depremi, Van depremi ve yapılan çalışmalar, DASK ve sigortalılığın önemi gibi konularda yayınlar yapıldı. Standı ziyaret eden vatandaşlara ve çocuklara bilgilendirici broşürler verildi, havanın sıcaklığı dikkate alınarak şapka dağıtıldı. Karabük İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğünce 17 Ağustos 1999 Marmara Depreminin 15. yıldönümünde depremde hayatını kaybedenler anılarak, toplumda deprem bilinci oluşturmaya yönelik etkinlik düzenlendi.
[Devamı]
Yortanpazarı Afet Konutlarının Tapuları Dağıtıldı. 25 Ağustos 2015
foto
Yenice İlçesi Yortanpazarı Beldesinde bulunan 36 afetzedeye oturmuş oldukları afet evlerinin tapuları verildiği törene, Yortanpazarı Belediye Başkan Yardımcısı ile mahalle ve köy muhtarları katıldı. Yıllardır bekledikleri tapularına kavuşan afetzedeler yetkililere teşekkür ettiler. 01-07 Mart Deprem Haftası etkinlikleri kapsamında 05 Mart 2015 tarihinde Yortanpazarı Beldesinde tapu teslim töreni gerçekleştirildi. Yenice İlçesi Yortanpazarı Beldesinde bulunan 36 afetzedeye oturmuş oldukları afet evlerinin tapuları verildiği törene, Yortanpazarı Belediye Başkan Yardımcısı ile mahalle ve köy muhtarları katıldı. Yıllardır bekledikleri tapularına kavuşan afetzedeler yetkililere teşekkür ettiler.
[Devamı]
Müdürlüğümüze Teşekkür Plaketi. 25 Ağustos 2015
foto
14.12.2014 Tarihinde Karabük Yahya Kemal Beyatlı Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Müdürlüğünde yapılan tatbikat sonucunda , Müdürlüğümüz Personeline Okul idaresi tarafından teşekkür plaketi verildi.
[Devamı]
Sayfalar: 123