İçeriğe Atla Menüye Atla
logo
Karabük Valiliği
İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü
RSS

Tatbikatlar

KBRN Tatbikatı. 20 Mayıs 2016
foto
20 Mayıs 2016 tarihinde AFAD - Kardemir A.Ş. işbirliği ile SEVESO (Büyük Endüstriyel Kazaların Kontrolü ve Önlenmesi) kapsamında kimyasal sızıntı tatbikatı Kardemir A.Ş. de gerçekleştirildi. Kimyasal madde taşıyan tanker şoförlerinden biri kalp krizi geçirerek diğer tankere yandan vurur, ortama kimyasal madde yayılır ve sürücü araç içinde sıkışır.
[Devamı]
12 Kasım Düzce Depreminin Yıl Dönümünde Deprem Tatbikatı. 16 Kasım 2015
foto
Müdürlüğümüz tarafından 12 Kasım Düzce depreminin yıldönümü nedeniyle Karabük Yahya Kemal Beyatlı Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nde deprem tatbikatı gerçekleştirilmiştir. Senaryo gereği Karabük ili Eskipazar ilçesinde meydana gelen 7.2 şiddetindeki depremde; Yahya Kemal Beyatlı Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nde göçük ve hasar oluşmuştur. Binada mahsur kalanlar olduğu bilgisi üzerine Karabük İl Acil Afet ve Durum Müdürlüğü ekipleri bölgeye sevk edilmiştir. Müdürlüğümüz tarafından 12 Kasım Düzce depreminin yıldönümü nedeniyle Karabük Yahya Kemal Beyatlı Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nde deprem tatbikatı gerçekleştirilmiştir. Senaryo gereği Karabük ili Eskipazar ilçesinde meydana gelen 7.2 şiddetindeki depremde; Yahya Kemal Beyatlı Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nde göçük ve hasar ...
[Devamı]
Karabük Hükümet Konağı Yangın Ekiplerine Eğitim Verildi. 05 Kasım 2013
foto
Karabük Hükümet Konağı Yangın İç Düzenlemesinde Kurtarma, Söndürme, Koruma ve İlkyardım Ekiplerinde görevli toplam 28 personele 03 Ekim 2012 günü saat 09.00’ da İl Afet ve Acil Durum Yönetim Merkezinde yangın önlemleri ve söndürme prensipleri konusunda eğitim verildi. Teorik eğitim sonunda Hükümet Konağı bahçesinde ekip personellerinin katıldığı yangın söndürme tatbikatı yapıldı.
[Devamı]
Arama Kurtarma Tatbikatı Gerçekleştirildi. 08 Kasım 2012
foto
01-07 Mart Deprem Haftası etkinlikleri kapsamında, 06.03.2012 günü İl Sağlık Müdürlüğü bahçesinde “kurtarma, yüksek katlardan tahliye ve trafik kazalarına müdahale” tatbikatı başarı ile icra edildi. Tatbikatta; Karabük AFAD ekipleri, İl Sağlık Müdürlüğü UMKE, İtfaiye Müdürlüğü, İl Emniyet Müdürlüğü trafik ve asayiş ekipleri ile Kargaz görev yaptı. Deprem nedeniyle hasar gören binada gaz kaçağına Kargaz ekipleri, bina girişinde meydana gelen göçükte gaz ölçümünü AFAD KBRN ekibi, duman tahliyesini İtfaiye Müdürlüğü, girişte meydana gelen göçükten yaralıların taşıma usulleri ile tahliyesini UMKE, AFAD ve İtfaiye Müdürlüğü, yüksek katlara kurtarma ekiplerinin sevkini İtfaiye Müdürlüğü, yüksek katlarda yaralı ve mahsur kalanlara müdahaleyi UMKE, yüksek katlardan yaralı ve mahsur kalanların sedy...
[Devamı]
Proje Kapsamında İlk Konferans Yenice'de Gerçekleştirildi. 26 Ekim 2012
foto
Batı Karadeniz Kalkınma Ajansının desteğiyle yürütülen "OLASI BİR KARABÜK DEPREMİNE KARŞI HALKIN BİLİNÇLENDİRİLMESİ PROJESİ" kapsamında hazırlanan konferansların ilki Yenice İlçesinde yapıldı. Konferans da halkın deprem bilincini geliştirmek amacıyla İl afet ve acil durum Müdürümüz Dr. Gazanfer ERBAY, depremlerin oluşumu, nasıl meydana geldiği Karabük İlinin ve Yenice İlçesinin depremselliği ve deprem anında yapılması gerekenlerle ilgili bir sunum yaptı.
[Devamı]
Deprem Haftası Tatbikatı Gerçekleştirildi. 17 Ekim 2011
foto
İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğünce, 17.10.2011 günü Karabük Üniversitesi girişindeki köprü ve gölette tatbikat gerçekleştirildi. Dağcılık ve kanyonda kurtarma eğitimlerinin pekiştirilmesi amacıyla düzenlenen tatbikatta; gölette mahsur kalan kişinin ip, sedye kullanılarak ve dağcılık çalışması yapılarak kurtarılması canlandırıldı. 4 metre derinliğindeki gölette mahsur kalan kişinin kurtarılması için köprüye istasyon kuran ekipler, buradan gölete ip ile 25 metre iniş yaparak kişiye ulaştı ve kendine bağlayarak mahsur kalan kişiyi köprüye çıkardı. Burada sedyeye alınan yaralı ip ve sedye üzerinde 100 metre taşınarak yola ulaştırıldı. Başarıyla icra edilen tatbikat basında geniş yer buldu ve taktir topladı.
[Devamı]
Dağcılık ve Kuyuda Kurtarma Eğitimi. 14 Ekim 2011
foto
İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğünün arama kurtarma potansiyelinin geliştirilmesi amacıyla makine ve malzeme alımları sürerken, Ekip personellerinin yetiştirilmesine yönelik eğitimlere de hız verildi. Bu kapsamda; 14 Ekim 2011 günü, tripot ve hareketli tripot malzemelerinin kullanımına yönelik tatbiki eğitimler gerçekleştirildi. Safranbolu İtfaiye Müdürlüğü bahçesinde hareketli tripot ile istasyon kurma ve yamaç inişi başarıyla yapıldı. Daha sonra Bağlarbaşı Mahallesinde bulunan bir kuyuda tripot ile kuyuya giriş ve kuyuda kurtarma eğitimi yapıldı. 15 Ekim 2011 Cumartesi günü de Cildikısık Tüneli yakınlarında dağcılık eğitimi gerçekleştirildi. Alpinist Doğa Sporları sahibi dağcı Murat YILDIRIM nezaretinde yapılan istasyon ve yamaç inişi çalışmalarına İl Müdürü Dr. Gazanfer ERBAY ve 14 Arama ...
[Devamı]
Mahallelerde Afete Hazırlık Eğitimleri Başladı. 27 Ocak 2011
foto
Mahallelerde Afete Hazırlık Eğitimleri Başladı. 19 Ocak 2011 tarihinde İlimize bağlı Merkez Mahalle Muhtarları ile yapılan toplantıda İlimizde meydana gelebilecek bir afete hazırlık amacıyla her mahallede muhtarlıklarca belirlenecek site ve apartmanlarda mahalle sakinlerine yönelik afete hazırlık eğitimleri düzenlenmesi kararlaştırılmıştı. Bu kapsamda, 26 Ocak tarihinde Aydınlıkevler Mahallesinde, 28 Ocak tarihinde ise Çerçiler Mahallesinde afete hazırlık eğitimleri düzenlendi. Akşam saat 19.00’ başlayıp, saat 20.30’ da sona eren eğitimlere Aydınlıkevler Mahallesinde 35, Çerçiler Mahallesinde 20 kişi katıldı.
[Devamı]