İçeriğe Atla Menüye Atla
logo
Karabük Valiliği
İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü
RSS

Haberler

Safranbolu'da 'Tarihi ve Kültürel Mirasın Yangından Korunması' Çalıştayı Yapıldı. 18 Ekim 2018
foto
Karabük İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü (AFAD) tarafından hazırlanan "Tarihi Binalarda Yangından Korunma Uygulamaları ve Yetkinlik Bazlı Eğitim Modülü" projesi ve "Erasmusdays" etkinlikleri kapsamında Tarihi ve Kültürel Mirasın Yangından Korunması Çalıştayı 13.10.2018 tarihinde Safranbolu İlçesi eski çarşıda bulunan tarihi Cinci Han'da yapıldı. Ülkemizdeki AFAD İl Müdürlüklerinin de katıldığı Çalıştay açılış konuşmaları ile başladı. Karabük AFAD İl Müdürü Dr. Gazanfer Erbay , "Safranbolu, medeniyet tarihinin önemli bir hafızası ve Türk kentsel tarihinin bozulmamış bir örneği olarak kabul edilmektedir. Bu çerçevede geleneksel şehir dokusu, ahşap yığma evleri ve anıtsal yapılarıyla bütünü sit ilan edilmiş ender kentlerden biri olarak 1994 yılında UNESCO Dünya Miras Listesi'ne alınmıştır. 'S...
[Devamı]
Karabük'te kimyasal madde yüklü tanker köprüden düştü 31 Ağustos 2018
foto
Karabük'ün Eskipazar ilçesinde köprüden düşen kimyasal madde yüklü tankerin sürücüsü hayatını kaybetti. Çankırı istikametine seyir halinde olan Özcan Tunalı (47) yönetimindeki kimyasal madde yüklü 77 DD 659 plakalı tanker sürücüsünün kontrolünü kaybederek Musaefendi köprüsü mevkiinde çaya uçması sonucu tankerin altında kalan 47 yaşındaki sürücü hayatını kaybetmiştir. İhbar üzerine olay yerine ulaşan ekiplerimiz tarafından teknik incelemeler ve kimyasal ölçümler yapılarak, araç içerisinde sıkışmış durumda bulunan araç sürücüsü çıkartılarak olay yerinde bulunan kolluk kuvvetlerine teslim edilmiştir.
[Devamı]
ACI KAYBIMIZ, TOKAT AFAD İL MÜDÜRÜMÜZÜ KAYBETTİK... 27 Ağustos 2018
foto
Tokat İl Afet ve Acil Durum Müdürümüz Sayın Turan UZUN bir süredir geçirmiş olduğu rahatsızlıktan ötürü hayatını kaybederek Hakkın rahmetine kavuşmuştur. Ailesinin, sevenlerinin ve AFAD Ailesinin başı sağ olsun.
[Devamı]
Avrupa Birliği Erasmus+ Proje Toplantısı Danimarka’da Gerçekleştirildi. 06 Temmuz 2018
foto
Avrupa Birliği Erasmus+ Hibe Programı (Ana Eylem 2: Yenilik ve İyi Uygulamaların Değişimi İçin İşbirliği) çerçevesinde Karabük AFAD tarafından hazırlanan ve koordinatörlüğünü yürüttüğü “Fire Protection Practices and Competence-Based Training in Historical Buildings (Protecting People and Cultural Heritage) 2017-1-TR01-KA202-045607” isimli projenin çalışmalarına Danimarka’da gerçekleştirilen toplantı ile devam edildi.
[Devamı]
Yenice ilinde bulunan artan afet konutu satış ilanı 25 Mayıs 2018
Yenice ilinde bulunan artan afet konutu 2886 sayılı Devlet İhale Kanun'un 45. maddesi uyarınca Açık Teklif Usulü ile 06.06.2018 tarihinde 14:30'da Karabük İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü' nde toplanacak ihale komisyonu huzurunda yapılacaktır. İlan olunur.
[Devamı]
FİLİSTİN İÇİN İNSANİ YARDIM KAMPANYASI 23 Mayıs 2018
foto
Ülkemizin, halkımızın da beklentileri doğrultusunda; dost ve kardeş Filistin halkının karşı karşıya bulunduğu sıkıntıların hafifletilmesine katkıda bulunmak amacıyla gerekli her türlü yardım ve desteği sağlamak üzere; Başbakanlık tarafından yardım kampanyası başlatıldığına dair 2018/10 sayılı Başbakanlık Genelgesi, 18.05.2018 tarih ve 30425 sayılı Resmi Gazetede yayımlanmıştır.
[Devamı]
SAFRANBOLU İLÇESİ KAYA ISLAHI PROJESİ YAPIM İŞİ TAMAMLANDI 10 Nisan 2018
foto
Safranbolu İlçesi Çavuş, Akçasu, İsmetpaşa ve İzzetpaşa Mahallelerinde muhtemel kaya düşmesi tehlikesi için 2016 yılında afete maruz bölge kararı alınarak başlanılan, 2017 yılında ihalesi yapılan kaya ıslahı projesi yapım işi tamamlandı.
[Devamı]
KARDEŞ OKULDA DEPREM EĞİTİMİ 09 Mart 2018
foto
Deprem Haftası kapsamında düzenlenen etkinliklerin sonuncusu 06 Mart 2018 günü kardeş okul Şerife Bacı Anaokulunda gerçekleştirildi. Açılış konuşması ve şiirlerin okunmasının ardından Şerife Bacı Anaokulu ve Ömer Lütfi Özaytaç İlkokulu öğrencileri Karabük AFAD envanterinde bulunan Deprem Simülasyon aracında 6.0 büyüklüğünde bir depremde doğru davranış tarzları ile ilgili eğitim aldılar.
[Devamı]
Karabük Üniversitesi' nde Müdürlüğümüzce "Türkiye'nin Deprem Gerçeği" konulu konferans verildi 08 Mart 2018
foto
İstanbul Teknik Üniversitesi Maden Fakültesi Jeofizik Mühendisliği Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Övgün Ahmet Ercan, Karabük Üniversitesinde düzenlenen “Türkiye’nin Deprem Gerçeği” konulu konferans verildi. Karabük İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü (AFAD) ile Karabük Üniversitesi İnşaat Mühendisliği Bölümü tarafından 1 – 7 Mart Deprem Haftası etkinlikleri kapsamında “Türkiye’nin Deprem Gerçeği” konulu konferans düzenlendi.
[Devamı]
Deprem Haftası Etkinlikleri 06 Mart 2018
foto
Karabük’te İl Afet ve Acil Durum (AFAD) Müdürlüğü tarafından 1-7 Mart Deprem Haftası etkinlikleri kapsamında afetlerde kullanılan malzemelerin tanıtımı ve gönüllü kaydı için stant açıldı. Kent meydanında 05 Mart 2018 tarihinde kurulan stantta AFAD ekipleri tarafından kullanılan malzemelerin tanıtımı yapıldı. Etkinlik kapsamında Karabük- Safranbolu Doğa ve Otomobil Sporları Arama Kurtarma Kulübü Derneği (KARDOFF) ile Türkiye Radyo Amatörleri Cemiyeti (TRAC) Karabük Şubesi'de katkı sağlayarak stant açtı. KARDOFF üyeleri arazide kullandıkları araçları, TRAC ise afet ve acil durumlarda haberleşme noktasında telsiz sistemlerini tanıttı. Etkinlik süresince 40 kişi afet gönüllü formu doldurdu. Karabük AFAD İl Müdürü Gazanfer Erbay deprem gibi afetlerin her zaman olma riskini göz önünde bulundura...
[Devamı]
Sayfalar: 123456