İçeriğe Atla Menüye Atla
logo
KARABÜK
Karabük Valiliği
İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü
RSS

Haberler

Ormanda Donma Tehlikesi Yaşayan 4 Üniversiteli Kurtarıldı 22 Ocak 2018
foto
Ormanda Donma Tehlikesi Yaşayan 4 Üniversiteli Kurtarıldı Kamp yapmak için geldikleri ormanlık alanda kaybolup donma tehlikesi yaşayan 4 üniversite öğrencisi Karabük AFAD ve jandarma ekipleri tarafından kurtarıldı. Ankara Hacettepe Üniversitesi'nde eğitim gören 4 arkadaş, hafta sonu kamp yapmak üzere Karabük'e geldi. 4 arkadaş kentin en yüksek zirvesi olan 2 bin rakımlı Keltepe bölgesinde gece saatlerinde geldikleri aracı bırakıp, orman içerisinde çadır kurmak için yürüdü. Çadırı kurduktan bir süre sonra başlayan tipi ve aşırı soğuğa dayanamayan arkadaşlar, dönüş yolunda kaybolunca cep telefonuyla jandarmayı arayarak durumu bildirdi. Karabük AFAD ve Jandarma ekipleri, yaklaşık 3 saat sonra ulaştıkları 4 arkadaşı Karaağaç Köyü'nde hazır bekleyen ambulansa götürdü. 4 kişinin sağlık duruml...
[Devamı]
ŞERİFE BACI ANAOKULU İLE PROTOKOL İMZALANDI 21 Aralık 2017
foto
ŞERİFE BACI ANAOKULU İLE PROTOKOL İMZALANDI Karabük Valiliğinin ‘Hami Kurum Projesi’ kapsamında, İl merkezindeki kamu kurumları, meslek kuruluşları ve sivil toplum kuruluşları merkez ilçemizde bulunan okullarla gönüllülük esasına göre eşleştirilerek her bir okulun bir Hami kurumunun olması sağlanmıştı.
[Devamı]
Karabük Afet Müdahale Planı Masabaşı Tatbikatı Yapıldı 30 Kasım 2017
foto
Karabük Afet Müdahale Planının (KAMP) uygulanabilirliğini artırmak, ana çözüm ortağı kurumlarda farkındalık oluşturmak ve yerel düzey hizmet grubu operasyon planlarındaki olası çakışma ve eksiklikleri tespit edebilmek amacıyla 28.11.2017 günü saat 14.00’da Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğünde masabaşı tatbikatı icra edilmiştir.
[Devamı]
13 EKİM ULUSLARARASI AFETLERİN AZALTILMASI GÜNÜ KAPSAMINDA EĞİTİM YAPILDI 23 Ekim 2017
foto
Risk azaltma ve risk farkındalığı küresel kültürünü destekleme yöntemi olarak afet önleme, zarar azaltma ve hazırlığı içerecek şekilde; 13 Ekim Uluslararası Afetlerin Azaltılması Günü kapsamında ve “Evim Güvenli Evim” sloganı çerçevesinde İlimiz Soğuksu Mahallesinde Müdürlüğümüze ait simülasyon aracı ile gösteri yapıldı.
[Devamı]
Kimyasal Kökenli Teknolojik Afetler Çalıştayı düzenlendi 27 Eylül 2017
foto
Karabük Valiliği İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü tarafından “Kimyasal Kökenli Teknolojik Afetler Çalıştayı” düzenlendi. Karabük Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Hamit Çepni konferans salonunda 26.09.2017 tarihinde düzenlenen Çalıştay’a Vali Yardımcısı Osman Yenidoğan, Karabük Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Mustafa Yaşar, Karabük İl Afet ve Acil Durum Müdürü Gazanfer Erbay, Kardemir A.Ş Genel Müdürü Ercüment Ünal, bazı bakanlıkların il müdürleri ile çok sayıda öğrenci ve akademisyen katıldı.
[Devamı]
Kanyonda Mahsur Kalan Dağcılar Helikopterle Kurtarıldı 14 Temmuz 2017
foto
09 Temmuz 2017 günü saat:12.00 sıralarında kanyon yürüyüşü yapmak üzere Ankara ve İstanbul illerinden Safranbolu’ya bağlı Konarı köyünde bulunan Yacı Kanyonuna gelen 15 kişilik ekipten Erdal YALÇIN saat:17.00 sıralarında yaralanmıştır.
[Devamı]
MÜDÜRLÜĞÜMÜZ TEKNİK PERSONELİ NETCAD EĞİTİMİ ALDI 07 Temmuz 2017
foto
Müdürlüğümüzce yürütülen ve Batı Karadeniz Kalkınma Ajansı (BAKKA) tarafından desteklenen TR81/17/TD/0014 Sözleşme Numaralı “Netcad Gis Tabanlı Proje Uygulamaları Eğitim Programı” kapsamında Müdürlüğümüz ve Karabük Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü teknik personellerinden oluşan 13 kişilik grup 29.05.2017-09.06.2017 tarihleri arasında Karabük Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü toplantı salonunda Netcad eğitimi almıştır.
[Devamı]
DEPREM STANDI AÇILDI 10 Mart 2017
foto
Karabük’te İl Afet ve Acil Durum (AFAD) Müdürlüğü tarafından 1-7 Mart Deprem Haftası etkinlikleri kapsamında afetlerde kullanılan malzemelerin tanıtımı için stant açıldı. Kemal Güneş Caddesi üzerinde kurulan çadırda AFAD ekipleri tarafından kullanılan malzemelerin tanıtımı yapıldı, vatandaşlara ve öğrencilere bilgilendirici broşürler dağıtıldı. Karabük AFAD İl Müdürü Gazanfer Erbay deprem gibi afetlerin her zaman olma riskini göz önünde bulundurarak çalıştıklarını belirterek, Karabük’ün de birinci derece deprem bölgesi olduğunu ve vatandaşların bunun bilincinde olmasının önem arz ettiğini söyledi. Erbay, “Karabük’te 1 Şubat 1944 yılında Gerede üstlü 7.2 büyüklüğünde bir deprem meydana geldi. Bu deprem meydana geldikten sonra Karabük’te 5.3 büyüklüğünde bir artçı deprem meydana geldi. Onun ...
[Devamı]
DEPREM HAFTASI ETKİNLİKLERİ 10 Mart 2017
foto
KBÜ’deki konferansta “Karabük ve deprem” konusu ele alındı Karabük Üniversitesi (KBÜ)’nde Karabük İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü (AFAD) tarafından 28 Şubat Sivil Savunma Günü ve 1 – 7 Mart Deprem Haftası etkinlikleri kapsamında AFAD Karabük İl Müdürü Dr. Gazanfer Erbay’ın katılımıyla “Karabük ve Deprem” konulu konferans düzenlendi.
[Devamı]
TAPU DAĞITIM TÖRENİ DÜZENLENDİ 10 Mart 2017
foto
Deprem Haftası etkinlikleri kapsamında 02 Mart 2016 tarihinde Safranbolu İlçesi Yazıköy’de bulunan afet konutları için tapu dağıtım töreni düzenlendi. Karabük Üniversitesi (KBÜ)’nde Karabük İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü (AFAD) tarafından 28 Şubat Sivil Savunma Günü ve 1 – 7 Mart Deprem Haftası etkinlikleri kapsamında düzenlenen tören öncesi AFAD Karabük İl Müdürü Dr. Gazanfer Erbay “Karabük ve Deprem” konulu konferans verdi.
[Devamı]
Sayfalar: 12345