İçeriğe Atla Menüye Atla
logo
Karabük Valiliği
İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü
RSS

Haberler

Avrupa Birliği Erasmus+ Proje Toplantısı Danimarka’da Gerçekleştirildi. 06 Temmuz 2018
foto
Avrupa Birliği Erasmus+ Hibe Programı (Ana Eylem 2: Yenilik ve İyi Uygulamaların Değişimi İçin İşbirliği) çerçevesinde Karabük AFAD tarafından hazırlanan ve koordinatörlüğünü yürüttüğü “Fire Protection Practices and Competence-Based Training in Historical Buildings (Protecting People and Cultural Heritage) 2017-1-TR01-KA202-045607” isimli projenin çalışmalarına Danimarka’da gerçekleştirilen toplantı ile devam edildi.
[Devamı]
Yenice ilinde bulunan artan afet konutu satış ilanı 25 Mayıs 2018
Yenice ilinde bulunan artan afet konutu 2886 sayılı Devlet İhale Kanun'un 45. maddesi uyarınca Açık Teklif Usulü ile 06.06.2018 tarihinde 14:30'da Karabük İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü' nde toplanacak ihale komisyonu huzurunda yapılacaktır. İlan olunur.
[Devamı]
FİLİSTİN İÇİN İNSANİ YARDIM KAMPANYASI 23 Mayıs 2018
foto
Ülkemizin, halkımızın da beklentileri doğrultusunda; dost ve kardeş Filistin halkının karşı karşıya bulunduğu sıkıntıların hafifletilmesine katkıda bulunmak amacıyla gerekli her türlü yardım ve desteği sağlamak üzere; Başbakanlık tarafından yardım kampanyası başlatıldığına dair 2018/10 sayılı Başbakanlık Genelgesi, 18.05.2018 tarih ve 30425 sayılı Resmi Gazetede yayımlanmıştır.
[Devamı]
SAFRANBOLU İLÇESİ KAYA ISLAHI PROJESİ YAPIM İŞİ TAMAMLANDI 10 Nisan 2018
foto
Safranbolu İlçesi Çavuş, Akçasu, İsmetpaşa ve İzzetpaşa Mahallelerinde muhtemel kaya düşmesi tehlikesi için 2016 yılında afete maruz bölge kararı alınarak başlanılan, 2017 yılında ihalesi yapılan kaya ıslahı projesi yapım işi tamamlandı.
[Devamı]
KARDEŞ OKULDA DEPREM EĞİTİMİ 09 Mart 2018
foto
Deprem Haftası kapsamında düzenlenen etkinliklerin sonuncusu 06 Mart 2018 günü kardeş okul Şerife Bacı Anaokulunda gerçekleştirildi. Açılış konuşması ve şiirlerin okunmasının ardından Şerife Bacı Anaokulu ve Ömer Lütfi Özaytaç İlkokulu öğrencileri Karabük AFAD envanterinde bulunan Deprem Simülasyon aracında 6.0 büyüklüğünde bir depremde doğru davranış tarzları ile ilgili eğitim aldılar.
[Devamı]
Karabük Üniversitesi' nde Müdürlüğümüzce "Türkiye'nin Deprem Gerçeği" konulu konferans verildi 08 Mart 2018
foto
İstanbul Teknik Üniversitesi Maden Fakültesi Jeofizik Mühendisliği Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Övgün Ahmet Ercan, Karabük Üniversitesinde düzenlenen “Türkiye’nin Deprem Gerçeği” konulu konferans verildi. Karabük İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü (AFAD) ile Karabük Üniversitesi İnşaat Mühendisliği Bölümü tarafından 1 – 7 Mart Deprem Haftası etkinlikleri kapsamında “Türkiye’nin Deprem Gerçeği” konulu konferans düzenlendi.
[Devamı]
Deprem Haftası Etkinlikleri 06 Mart 2018
foto
Karabük’te İl Afet ve Acil Durum (AFAD) Müdürlüğü tarafından 1-7 Mart Deprem Haftası etkinlikleri kapsamında afetlerde kullanılan malzemelerin tanıtımı ve gönüllü kaydı için stant açıldı. Kent meydanında 05 Mart 2018 tarihinde kurulan stantta AFAD ekipleri tarafından kullanılan malzemelerin tanıtımı yapıldı. Etkinlik kapsamında Karabük- Safranbolu Doğa ve Otomobil Sporları Arama Kurtarma Kulübü Derneği (KARDOFF) ile Türkiye Radyo Amatörleri Cemiyeti (TRAC) Karabük Şubesi'de katkı sağlayarak stant açtı. KARDOFF üyeleri arazide kullandıkları araçları, TRAC ise afet ve acil durumlarda haberleşme noktasında telsiz sistemlerini tanıttı. Etkinlik süresince 40 kişi afet gönüllü formu doldurdu. Karabük AFAD İl Müdürü Gazanfer Erbay deprem gibi afetlerin her zaman olma riskini göz önünde bulundura...
[Devamı]
KARABÜK AFAD AVRUPA BİRLİĞİ PROJESİ TANITIM TOPLANTISI SAFRANBOLU’ DA YAPILDI 06 Mart 2018
foto
UNESCO Dünya Miras Listesi'nde yer alan ve "En iyi korunan 20 kent" arasında bulunan Karabük'ün Safranbolu ilçesindeki tarihi konakların, Avrupa Birliği (AB) tarafından desteklenen Karabük Afet ve Acil Durum Müdürlüğünün (AFAD) "Tarihi ve Kültürel Mirasın Yangınlara Karşı Korunması" projesiyle yangınlara karşı en iyi şekilde korunmasına çalışılacak.
[Devamı]
Ormanda Donma Tehlikesi Yaşayan 4 Üniversiteli Kurtarıldı 22 Ocak 2018
foto
Ormanda Donma Tehlikesi Yaşayan 4 Üniversiteli Kurtarıldı Kamp yapmak için geldikleri ormanlık alanda kaybolup donma tehlikesi yaşayan 4 üniversite öğrencisi Karabük AFAD ve jandarma ekipleri tarafından kurtarıldı. Ankara Hacettepe Üniversitesi'nde eğitim gören 4 arkadaş, hafta sonu kamp yapmak üzere Karabük'e geldi. 4 arkadaş kentin en yüksek zirvesi olan 2 bin rakımlı Keltepe bölgesinde gece saatlerinde geldikleri aracı bırakıp, orman içerisinde çadır kurmak için yürüdü. Çadırı kurduktan bir süre sonra başlayan tipi ve aşırı soğuğa dayanamayan arkadaşlar, dönüş yolunda kaybolunca cep telefonuyla jandarmayı arayarak durumu bildirdi. Karabük AFAD ve Jandarma ekipleri, yaklaşık 3 saat sonra ulaştıkları 4 arkadaşı Karaağaç Köyü'nde hazır bekleyen ambulansa götürdü. 4 kişinin sağlık duruml...
[Devamı]
ŞERİFE BACI ANAOKULU İLE PROTOKOL İMZALANDI 21 Aralık 2017
foto
ŞERİFE BACI ANAOKULU İLE PROTOKOL İMZALANDI Karabük Valiliğinin ‘Hami Kurum Projesi’ kapsamında, İl merkezindeki kamu kurumları, meslek kuruluşları ve sivil toplum kuruluşları merkez ilçemizde bulunan okullarla gönüllülük esasına göre eşleştirilerek her bir okulun bir Hami kurumunun olması sağlanmıştı.
[Devamı]
Sayfalar: 123456