İçeriğe Atla Menüye Atla
logo
Karabük Valiliği
İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü

13 EKİM ULUSLARARASI AFETLERİN AZALTILMASI GÜNÜ KAPSAMINDA EĞİTİM YAPILDI 23 Ekim 2017

           Risk azaltma ve risk farkındalığı küresel kültürünü destekleme yöntemi olarak afet önleme, zarar azaltma ve hazırlığı içerecek şekilde; 13 Ekim Uluslararası Afetlerin Azaltılması Günü kapsamında ve “Evim Güvenli Evim” sloganı çerçevesinde İlimiz Soğuksu Mahallesinde Müdürlüğümüze ait simülasyon aracı ile gösteri yapıldı.

            Karabük İl Merkezine bağlı Soğuksu Mahallesi TOKİ Konutları bölgesinde bulunan hane halklarına, Fatih Sultan Mehmet Orta Okulu öğrencilerine ve Mahalle Camii cemaatine; Karabük AFAD envanterinde bulunan Deprem Simülasyon aracı ile güvenli ev konsepti'nin tanıtımı gerçekleştirilmiştir.

            Etkinlik kapsamında Deprem simülasyon aracı ile sanal ortamda 6.0 büyüklüğünde deprem yaratılmış, doğru davranış tarzı canlı olarak yaşatılmıştır.

            Ayrıca; Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı tarafından dizaynı gerçekleştirilen “Evim Güvenli Evim” afişlerinin basımı gerçekleştirilmiş ve afişler halkın görebileceği kamuya açık alanlara asılarak tanıtımı yapılmış, etkinliğe katılanlara broşür dağıtılmıştır.